Darmowa dostawa do paczkomatu od 149 zł
Aby oczyszczalnia działała sprawnie od początku, konieczne jest przeprowadzenie tzw. zaszczepienia bakteriami – procesu polegającego na wprowadzeniu aktywnej mikroflory do systemu. Sprawdź, kiedy ją przeprowadzić i jaki preparat zastosować.
Choć dla wielu użytkowników kożuch w szambie to naturalne zjawisko, jego obecność świadczy o zaburzeniu procesów biologicznych i stanowi sygnał do działania. Sprawdź, dlaczego należy się go pozbyć i jak to zrobić?
Kożuchy choć z pozoru niegroźne, mogą znacząco zaburzyć działanie całego systemu. Sprawdź naukowe i praktyczne powody, dla których należy regularnie rozpuszczać kożuchy w szambie oraz jak to skutecznie robić z pomocą biologicznych preparatów.
Wiosna to idealny moment na rozpoczęcie lub reaktywację kompostownika. Sprawdź, jak krok po kroku przygotować kompostownik na wiosnę i jak wspomóc mikrobiologiczne życie odpowiedzialne za jego skuteczność.
Sprawdź, na czym polegają mechanizmy denitryfikacji, a także jaki wpływ mają bakterie denitryfikacyjne na jakość wody w środowisku stawowym.
Sprawdź, jak wykorzystać skoszoną trawę w procesie kompostowania. Opisujemy metody i zalecenia, a także przestrzegamy przed częstymi błędami.
Zmiany klimatyczne, rosnące koszty wody i deficyt zasobów wodnych skłaniają coraz więcej osób do zbierania i wykorzystywania wody deszczowej. Woda opadowa może służyć do podlewania ogrodu, mycia samochodu, spłukiwania toalet czy zasilania instalacji chłodzących. Jednak jej jakość, szczególnie po magazynowaniu, często budzi wątpliwości. Sprawdź, jak poprawić jakość deszczówki?
Stosowanie bakterii w przydomowych oczyszczalniach ścieków jest jednym z najskuteczniejszych, naturalnych i ekologicznych sposobów na poprawę jakości oczyszczania ścieków. Bakterie odgrywają kluczową rolę w procesie biodegradacji. Rozkładają substancje organiczne obecne w ściekach na prostsze, nieszkodliwe związki.